Hakkımızda


Hikmet Yurdu Sosyal Bilimler Araştırma Dergisi (Hikmet Yurdu Journal of Social Sciences Research)’nin merkezi Malatya-TÜRKİYE'dir.

Hikmet Yurdu Sosyal Bilimler Araştırma Dergisi (Hikmet Yurdu Journal of Social Sciences Research), Uluslar arası, hakemli-indeksli, bilimsel bir dergidir.

Hikmet Yurdu Sosyal Bilimler Araştırma Dergisi (Hikmet Yurdu Journal of Social Sciences Research), düzenli olarak yılda en az 2 sayı olarak yayınlanmaktadır.

Dergide yayınlanacak eserlerin hepsi sosyal bilimler alanı ile ilgili ve daha önce herhangi bir yerde yayınlanmamış, teorik veya pratik olarak orijinal makaleler olmalıdır. Ek olarak, her sayıya derleme, çeviri ve kitap lansmanı da dahildir.

2008 yılında yayın hayatına başlayan Hikmet Yurdu Sosyal Bilimler Araştırma Dergisi (Hikmet Yurdu Journal of Social Sciences Research)’ta,Türkçe, İngilizce ve Arapça makaleler yayınlanmaktadır.

Hikmet Yurdu Sosyal Bilimler Araştırma Dergisi (Hikmet Yurdu Journal of Social Sciences Research), onlarca indeks ve veritabanı tarafından taranmaktadır.

Hikmet Yurdu Sosyal Bilimler Araştırma Dergisi (Hikmet Yurdu Journal of Social Sciences Research), uluslararası COPE ve BOAI kriterlerini benimseyen açık erişimli bir dergidir.